Uncategorized

Interaktywna komunikacja na lini klient-konsultant.

Obrazek

Obsługa klienta w sklepie internetowym Mirat.eu od samego początku ukierunkowana jest na jakość obsługi. Bardzo duży nacisk kładziony jest na rzetelność obsługi, sposób i formie przekazywanych informacji do klienta.Każdy nasz klient otrzymuję wszelkie informacje o postępach w realizacji zamówienia, sposobie i terminie wysyłki zakupionych towarów, a także o opóźnieniach w realizacji zamówienia, jeżeli takie występują. Klient może w każdym momencie procesu zamówieniowego skontaktować się z naszymi konsultantami w celu otrzymania niezbędnej pomocy oraz każdych dodatkowych informacji.

Idąc w kierunku ciągłego ulepszania jakości postanowiliśmy zmienić sposób obsługi i kontaktu z klientem i wprowadzić innowacyjny produkt  na rynek. Daje on możliwość dwukierunkowej łączności klient-sklep już w trakcie przeglądania oferty sklepu przez osobę zainteresowaną naszym asortymentem.

Na czym polega owa innowacja?

Korzystając ze nadmienionego programu obsługa sklepu ma możliwość skontaktowania się z każdym klientem znajdującym się w danej sekundzie na stronach sklepu i udzielić wszelkiej pomocy oraz informacji, naturalnie jeżeli kupujący tego sobie życzy. Ten innowacyjny sposób dwustronnej komunikacji na linii klient – sklep łamie wszelkie schematy i ograniczenia wiekowe przez co każdy z nas przestaje być osamotniony w procesie zakupu. Zawsze może liczyć na fachowe, bezpłatne doradztwo i fachową pomoc na każdym etapie realizacji zamówienia. Komunikator pozwala nam szczególną troską otoczyć klientów , którzy mogą mieć problemy z poruszaniem się po stronach sklepu i wyszukiwaniem przydatnych informacji.

Minęły już czasy, gdy klient, wchodząc na stronę WWW, pozostawiony był sam sobie ze swoimi pytaniami, wątpliwościami, kłopotami. Nowoczesne rozwiązanie, które proponujemy to ukłon w kierunku tych, którzy oczekują najwyższej jakości obsługi.

Aplikacja, którą wdrożyliśmy to o wiele więcej niż uprzejma odpowiedź na wiadomość email. Zapoczątkowujemy właśnie drogę do nowoczesnej i w pełni profesjonalnej obsługi nowej generacji, aby klient czuł się w pełni usatysfakcjonowany.

A co z tego ma kupujący?

Po pierwsze on też ma możliwość szybkiego i łatwego kontaktu z obsługą sklepu, bezpłatnie, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W przeciągu kilkunastu sekund może rozpocząć połączenie przez czat, rozmowę audio a nawet porozmawiać z pracownikiem używając kamery video.  Co najistotniejsze nie wymaga do tego żadnych kolejnych aplikacji czy programów, wszystko odbywa się tylko i wyłącznie na stronach naszego sklepu. Może także pozostawić wiadomość o preferowanym dniu, godzinie oraz sposobie kontaktu, a nasz konsultant skontaktuje się według życzenia klienta.

Po drugie klient nie pozostaje opuszczony w trakcie składania zamówienia i zawsze może liczyć na bezpłatną kompetentną pomoc.

Oczywiście rozwiązanie to ma także swoje wady:

Nie ma rzeczy idealnych. Minus stawiamy aplikacji za to, że w jakimś stopniu próbuje oderwać klienta od procesu zakupowego być może na przekór jego woli, zajmując go innymi czynnościami i nie patrzeć na zegarki. Być może ten właśnie minus będzie wyjątkowo istotny dla naszych użytkowników jeżeli od tego zależeć może bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów w internecie.

Następna wada komunikatora wynika z jego funkcji umożliwiającej nawiązanie połączenia dwukierunkowo. Zdarzyć się może, że próby kontaktu ze strony sklepu mogą powodować zniechęcenie klienta. Fakt. Ale uwaga: mogą, nie – MUSZĄ. Życie człowieka nowoczesnego przysparza wielu stresów i często zabiegani po prostu nie mamy czasu na „zbędne” rozwodzenie się nad zakupem. To miłe, gdy ktoś pomoże nam w dokonaniu świadomej decyzji konsumenckiej. A to wszystko zupełnie za darmo.

W końcu, wadą może być również to, że wchodząc na stronę klient przestaje być anonimowy. Być może, ale jakie informacje, jako klient, udzielane są drugiej stronie? Praktycznie żadnych, imię lub nick. Kilka zdań wystukanych w klawiaturę, a jeśli klient chce, te parę słów może zamienić na rozmowę przez darmową bramkę głosową.

Obrazek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s